Tikšanās ar Luīzi Pastori

4.oktobrī Lielvārdes pamatskolu apciemoja bērnu mākslas detektīvu grāmatu autore, rakstniece Luīze Pastore. Bijām iepriekš iepazinuši grāmatu “Princese ar pērtiķi”. Rakstniece 4.klašu skolēnus iesaistīja interesantā nodarbībā, kuras laikā skolēni pēc norādēm mēģināja atklāt dažādus faktus par mākslas darbiem, kas devuši ierosmi arī rakstnieces daiļradei un kļuvuši par sižetu viņas mākslas detektīvu grāmatās. Skolēniem uzdevums sagādāja patiesu interesi, jo jāmāk bija ne tikai meklēt informāciju, bet arī kārtīgi izlasīt uzdevumu, jautājumu, kā arī sadarboties pāros. Katrs pareizi atklātais fakts, vārds virknējās krustvārdu mīklā un galarezultātā deva gandarījumu par koda atklāšanu, lai varētu saukties par detektīviem. Skolēnu darbošanās bija aizrautīga, katrs vēlējās uzdevumu paveikt pēc iespējas precīzāk. Pēc pasākuma kāds skolēns izteica domu, kas arī pārējiem bija uz mēles: “Viena riktīgi superīga stunda!” Pasākuma beigās rakstniece uzdāvināja uzlīmes, uz kuras bija viens no viņas mīļākajiem grāmatu varoņiem – suns. Priecājamies, ka bija iespēja iepazīt interesantu grāmatu autori un domājams, ka arī skolēniem radīsies interese par citu autores grāmatu izlasīšanu.

Aiga Kriņģele, Lielvārdes pamatskolas 4.b klases latviešu valodas skolotāja