Shape of music

“Katrā no mums mīt liels vai vēl lielāks mūziķis, bet ne katram ir bijusi iespēja izkopt savu muzikalitāti un realizēt sapņus, tādēļ mēs, inovatīvā jaunrades muzikālā apvienība, piedāvājam pavisam oriģinālu iespēju vienuviet gan dzirdēt, gan redzēt, gan paspēlēt un iepazīt tuvāk visus četrus klasiskos stīgu mūzikas instrumentus – vijoli, altu, čellu un kontrabasu. Projektam Latvijas skolas soma LV100 esam radījušas aizraujošu programmu, kas lieliski piemērota pamatskolas un vidusskolas audzēkņiem, kurā viņi tiks iepazīstināti ar klasiskajiem mūzikas instrumentiem caur aktuālu latviešu un ārzemju mūziku tieši jauniešu vidū. Audzēkņiem tiks dota iespēja arī apskatīt tuvāk un pamēģināt katru no šiem instrumentiem, kas, iespējams, kādu  ieinteresēs spert pirmos soļus ceļā arī uz nopietnu muzikālo izglītību” – tā pirms koncerta par sevi stāsta muzikālās apvienības mūziķes.

31.janvārī, Lielvārdes pamatskolas 5. – 9. klašu skolēniem bija iespēja apmeklēt koncertlekciju “Shape of music”.

Koncerts bija ļoti vērtīgs un muzikāli  augstā, profesionālā līmenī. Pasākuma vadītājas bija ļoti labi izplānojušas gan stāstījumu, gan pielāgojušas skaņdarbus, gan izplānojušas laika sadalījumu, gan bērnu individuālo darbošanos grupās. Tāpat bija padomāts arī par  izkustēšanos mūzikas pavadījumā, kā arī par skolēniem labi pazīstamiem mūsdienu skaņdarbiem – populāru filmu mūziku un internetā meklētākajām dziesmām.

Bija iespēja iepazīties ar dažādiem klasiskās mūzikas skaņdarbiem. Tika bagātināta mūzikas klausīšanās prasme un uzvedības etiķete koncerta laikā.

Skolēniem bija unikāla iespēja gan dzirdēt, gan redzēt gan paspēlēt un iepazīt tuvāk visus četrus klasiskos stīgu mūzikas instrumentus – vijoli, altu, čellu un kontrabasu profesionālu mūziķu vadībā.