Programma Award ir starptautiska jauniešu pašizaugsmes programma, kuru 1956. gadā dibināja Edinburgas hercogs princis Filips, vācu pedagogs Kurts Hāns un pirmās veiksmīgās Everesta ekspedīcijas vadītājs lords Hants.

Programma šodien darbojas 140 pasaules valstīs, no 2006. gada Latvijā programmu Award īsteno Valsts izglītības satura centrs. Programma darbojas daudzās Latvijas skolās un jauniešu centros, tajā ir iesaistījušies vairāk ap 1000 jaunieši.

Lielvārdes pamatskola šo programmu realizē kopš 2014.gada februāra. Šobrīd programmā Award darbojas 26 jaunieši.

Starptautiskos apbalvojumus –sertifikātu un nozīmīti 2014.gada 6.decembrī saņēma 11 bronzas līmeņa dalībnieki, 2015.gada 4.decembrī – 8 bronzas līmeņa un 6 sudraba līmeņa dalībnieki.

Starptautiskā Edinburgas hercoga jauniešu pašizaugsmes programma Award ir iespēja ikvienam jaunietim vecumā no 14 līdz 24 gadiem līdzsvarotā veidā attīstīt savu prātu, ķermeni un garu.  Programmas Award koncepcija paredz, ka jaunietis izvirza sev konkrētus jomu mērķus un izstrādā individuālo programmu, lai šos mērķus sasniegtu. Jaunietim, viņa pašizaugsmes ceļā, palīdz īpaši apmācīts un sertificēts Award vadītājs, jomu uzraugi, konsultanti un novērtētāji. Veiksmīgi izpildījis uzdevumus, ko paredz paša izstrādātā programma, jaunietis saņem attiecīgā līmeņa – bronzas, sudraba vai zelta – apbalvojumu.

Programmas Award bronzas un sudraba līmenī ir četras jomas, bet zelta līmenī – piecas jomas.

Brīvprātīgais darbs ir joma, kuras mērķis ir sniegt palīdzību citiem cilvēkiem un darīt sabiedrībai lietderīgu darbu.

Jaunas prasmes ir joma, kur jaunietis attīsta intereses, radošumu un apgūst praktiskas iemaņas.

Fiziskā sagatavotība ir joma, kas palīdz uzturēt labu veselību un formu.

Piedzīvojumu ceļojums ir joma, kas veicina piedzīvojumu garu un atklājumu prieku, veicot ceļojumu grupā, maz pazīstamā vidē.

Programmas Award pamatnostādnēs ir norādīts minimālais laiks, kas jaunietim jāvelta attiecīgā līmeņa individuālās programmas veikšanai. Nedēļas ietvaros katrai jomai jāvelta vismaz 1 stunda.

Programma Award ir bezmaksas un pieejama ikvienam interesentam – lai Jūsu bērns kļūtu par tās dalībnieku, nav jāmaksā dalības maksa. Izmaksas var rasties saistībā ar jaunieša paša izvēlētajām jomu aktivitātēm, tādēļ, lai palīdzētu savam bērnam viņa pašizaugsmes ceļā, tās būs jāsedz Jums pašiem vai jāpiesaista atbalstītāji.

Individuālā programma ir saistāma ar dažādiem riskiem, tādēļ, lai jaunietis varētu gūt vislielāko labumu no līdzdalības programmā Award, vecāku pienākums ir atbalstīt savu bērnu, uzņemties atbildību un sadarboties ar Award vadītājiem, jomu uzraugiem, konsultantiem un novērtētājiem.

AWARD vadītāja Lielvārdes pamatskolā Inga Blumfelde

www.award.lv