No 26.- 30. oktobrim Lielvārdes pamatskolā notika Karjeras nedēļa.

1.-6. klases skolēni gan klases stundās, gan mācību priekšmetu stundās saņēma  informāciju par dažādiem karjeras izvēles atbalsta veidiem, karjeras palīgiem, iespējām meklēt un atrast informāciju par turpmāko izglītību, interesējošām profesijām .

Savukārt, 7.-9. klašu skolēni un vecāki ,piedalījās attālināti tiešsaistes nodarbībās.

7.-8. klašu skolēni ar  infografikas palīdzību mēģināja saprast, kādas prasmes  var apgūt kādā no priekšmetiem skolā, lai turpmāk tās būtu noderīgas, veidojot karjeru.

9.klases skolēniem bija video lekcija- Tavas karjeras izvēles pamatsoļi.

27.oktobrī bija interaktīva diskusija vecākiem . Diskusijas laikā tika meklētas atbildes uz jautājumiem par sabiedrības izpratni karjeras atbalsta sniegšanā bērniem un jauniešiem, kad vecāki nezina, kur meklēt un kā sniegt atbalstu saviem bērniem karjeras lēmumu pieņemšanā.

Dažas skolēnu atsauksmes:

Otto 8.a kl.- Skolā viss mācītais ir noderīgs. Varbūt konkrētas lietas dzīvē neizmantosim, bet mācoties tās, mēs uzlabojam citas prasmes. Dzīvē laba izglītība ir ļoti svarīga, jo nākotnē daudzas profesijas aizstās roboti un programmas.

Amanda 8.a kl. – Noskatījos video un ikreiz kad kāds punktiņš ielidoja pie attiecīgā mācību priekšmeta es liku pauzi, lai varētu apdomāt un saprast vai tā tiešām ir. Secināju, ka ļoti daudzos priekšmetos tiešām var just šo prasmju pilnveidošanos, piemēram, matemātikā kritisko un algoritmisko domāšanu un stresa noturību vai valodās komunikācijas prasmes un, manuprāt, tas ir ļoti svarīgi. Tomēr ir arī tādi priekšmeti, kur atsevišķas prasmes var just mazāk, taču tas nenozīmē ka viņu tur nav. Man liekas, ka lielākajā daļā mācību priekšmetu mēs iemācāmies spēju apstrādāt daudz informācijas.

Marta 8.a kl. – Izrādās, ka matemātika noder arī stresa noturībā un spējā uzņemties atbildību.

Daudzi priekšmeti, ko māca skolā, īpaši noder pašdisciplīnā, spējā apstrādāt daudz informācijas un algoritmiskajā domāšanā.

Skolā nav neviena mācību priekšmeta, kas nekur nenoderētu.

 

Informāciju sagatavoja Lielvārdes pedagogs karjeras konsultants Inta Lipiņa