Eiropas Sociālā fonda projekta Nr. 8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros 6. jūnijā Lielvārdes pamatskolas 2 a., 2 b un 6. – 8. klašu skolēni devās uz interešu izglītības centru ,,Lielvārdi’’. Skolēni piedalījās praktiskās nodarbībās, kurās guva priekšstatu par dizaina un informācijas pielietojumu mūsdienu profesijās.

Praktiskās nodarbības tika finansētas projekta Nr. 8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

Nodarbības vadīja pasniedzēji Jānis Lūsis un Edgars Gribusts, kuri ļoti ieinteresēja skolēnus darboties. Bērni atzina, ka daudz ko viņi redzēja un dzirdēja pirmo reizi, piemēram, kas ir rezistors un kā darbojas 3D printeris. Laiks nodarbībās pagāja nemanot.

Paldies jaukajiem pasniedzējiem par sadarbību! Paldies klases audzinātājām Andai Bariņai, Aigai Kriņģelei un Inesei Rancānei.

Eiropas Sociālā fonda projekta Nr. 8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros Lielvārdes pamatskolā 5. – 8. klašu skolēniem notika praktiskas nodarbības ,,Kāpēc izvēlēties friziera profesiju?’’

Karjeras pasākums tika finansēts projekta Nr. 8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros .

Šīs nodarbības vadīja friziere Vēsma Zlidne. Skolēniem tika doti derīgi padomi, kā izvēlēties nākotnes profesiju. Piemēram, labāk izvēlēties sirdsdarbiņu- darīt darbu, kas patīk; nevajag izvēlēties darbu tikai naudas dēļ; nebaidīties kļūdīties u.c.

Nodarbības bija interesantas, aizraujošas. It sevišķi 7., 8. klašu skolēniem, jo viņi jau piedomā pie sava stila, grib labi izskatīties.

Paldies frizierītei Vēsmai!

Eiropas Sociālā fonda projekta Nr. 8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros Lielvārdes pamatskolas 4. klases skolēni devās uz Ogres policijas nodaļu. Tur notika nodarbība ,,Profesija- policists’’

Sabiedriskā transporta biļetes maršrutā Lielvārde – Ogre – Lielvārde tika  finansētas projekta Nr. 8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

Nepilngadīgo lietu inspektore L. Grīnberga pastāstīja par policista profesiju- kur un cik ilgi jāmācās. Kopā ar skolēniem izrunāja drošības noteikumus uz ielas; kā pareizi jārīkojas dažādās dzīves situācijās. Vislabāk skolēniem patika pašiem ietērpties bruņu vestēs, uzlikt roku dzelžus, apskatīties mašīnas ar ieslēgtām sirēnām.

Nodarbība policijas nodaļā bija izzinoša, interesanta, atbilstoša noteiktam vecumposmam.

Paldies Ogres policijas nodaļai par sadarbību! Paldies klases audzinātājai Rudītei Kažociņai!

Eiropas Sociālā fonda projekta Nr. 8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros Lielvārdes pamatskolas 5. un 6. klases skolēni devās uz Ventspils Jaunrades nama planetāriju, kur notika nodarbība ,,Ceļojums profesiju pasaulē’’

Nodarbība tika finansēta projekta Nr. 8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

Digitālo planetāriju veido kupols, kura diametrs ir 8 metri un uz kura ar īpašas aparatūras palīdzību tiek projicēti attēli un rādītas filmas. Planetārija lektors bija sagatavojis stāstījumu par Zemei tuvākās Visuma daļas izzināšanu. Mūsdienu datorgrafikas iespējas ļāva bērniem pašiem “doties” kosmosā, pētīt Visuma dzīles, nosēsties uz jebkuras planētas un veiksmīgi atgriezties atpakaļ uz Zemes.

Noslēgumā skolēniem bija iespēja noskatīties vienu no planetārija repertuāra 360 grādu filmām. Populārzinātnisko filmu “Sapnis par lidošanu” skolēni noskatījās ar lielu interesi.

Paldies klases audzinātājām Ingai Blumfeldei un Santai Mežvēverei!

Eiropas Sociālā fonda projekta Nr. 8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros Lielvārdes pamatskolas 8. kl. un 9. kl. skolēni 25. aprīlī devās uz Liepāju, lai iepazītos ar dažādu profesiju pārstāvjiem.

Karjeras pasākums tika finansēts projekta Nr. 8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros .

Skolēni viesojās Kalvenes zoodārzā “Cīruļi”, kur iepazinās ar dzīvnieku kopēju profesiju. Uzzināja, ka Rīgas Zoodārza filiāle „Cīruļi” izveidota 1993. gada vasarā. 137 hektāros, plašos aplokos un mītnēs aplūkojami 38 sugu savvaļas dzīvnieki, kā arī 12 sugu un visdažādāko šķirņu mājdzīvnieki. Noskaidroja, kas garšo katram dzīvniekam un kādi pienākumi jāveic dzīvnieku kopējiem.

Bija Karostas cietumā, kas ir vienīgais Latvijā. Tur iepazina gida profesiju. Karostas gids bija stingrs, lika uzvesties ļoti disciplinēti un vajadzēja uzmanīgi klausīties stāstījumā. Skolēni secināja, ka būt par labu gidu ir grūti, jo jābūt zinošam, komunikablam, jāprot ieinteresēt klausītājus. Gids pastāstīja par armijas virsniekiem, cietuma uzraugiem, kādi pienākumi viņiem jāveic.

Visskaistākā, vismodernākā vieta, kuru apmeklēja, bija koncertzāle “Lielais Dzintars”. Gida vadībā iepazina telpas – trīs koncertzāles – Lielā zāle ar 1000 skatītāju vietām, Kamerzāle – ar 200 vietām un Eksperimentālā skatuve ar 120 vietām, kuras papildina mākslas telpa Civita Nova ēkas 1.stāvā, spoguļu zāle 6.stāvā, kā arī kafejnīca un restorāns “TINTO”. Uzzināja, cik daudz cilvēku strādā šajā kultūras ēkā, cik dažādas ir profesijas – gaismas režisors, mākslinieciskā vadītāja, mārketinga un pārdošanas daļas vadītāja, sabiedrisko attiecību vadītāja, koncertu un mākslas pasākumu producente, klientu apkalpošanas vadītāja un citi. Nedaudz pastāstīja par viņu pienākumiem un veicamajiem darbiem. Redzēja, kā gaismas režisors kopā ar citiem darbiniekiem iekārto skatuvi, maina gaismas prožektorus koncertam, tika iekārtota Lielā zāle.

Pasākumi bija interesanti, pārdomāti un izzinoši. Skolēniem bija iespēja iepazīties ar dažādu profesiju pārstāvjiem.

Paldies klases audzinātājām Ivetai Bitei, Ilze Čuibei un Lienītei Bērziņai!

Eiropas Sociālā fonda projekta Nr. 8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros 20.aprīlī  Lielvārdes pamatskolā tika rīkots seminārs bērniem un vecākiem ,,Vecāku atbalsts skolēnu karjeras veidošanā’’.

Karjeras pasākums tiek finansēts projekta Nr. 8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

Semināru vadīja psihologs, karjeras konsultants Jānis Pāvulēns. Mērķauditorija – 8. un 9. klašu skolēni un vecāki. Pasākuma mērķis: palīdzēt vecākiem un bērniem izprast karjeras veidošanas jautājumus un nepieciešamo atbalstu.

Gan paši skolēni, gan vecāki bija apmierināti ar semināru; iesaistījās diskusijā, uzdeva jautājumus.

Eiropas Sociālā fonda projekta Nr. 8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros Lielvārdes pamatskolas 2. a un 2. b klases skolēni ar vilcienu devās uz Nacionālo Botānisko dārzu Salaspilī.

Karjeras pasākums tika finansēts projekta Nr. 8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

Sākumskolas bērni piedalījās interaktīvā nodarbībā ,,Esi dabas pētnieks’’. Nodarbības laikā skolēni attīstīja pētnieciskās prasmes un noskaidroja to pielietojumu pētnieka/ zinātnieka darbā.

Pasākums izdevās lieliski. Bērniem bija interesanti pētīt augus, noskaidrot to pielietojumu cilvēka dzīvē.

Paldies abām klases audzinātājām Andai un Aigai, vecākiem, kuri kopā ar bērniem piedalījās nodarbībā.

  

Informāciju sagatavoja Lielvārdes pamatskolas pedagogs karjeras konsultants Inta Lipiņa.