Projekta „Latvijas skolas soma” ietvaros, 24.novembra vakarā Lielvārdes pamatskolas 86 skolēni un 6 skolotāji devās uz Valmieras teātra viesizrādi “80 dienās apkārt pasaulei” Rīgas Krievu teātrī.

„Latvijas skolas soma” ir lielākā valsts simtgades dāvana vairāk nekā 200 000 Latvijas bērniem un jauniešiem. Sākot ar 2018. gada septembri, tās ietvaros ikvienam mūsu valsts skolēnam tiks nodrošināta iespēja izzināt un klātienē pieredzēt Latvijas kultūras un dabas vērtības, iepazīt dažādos laikos Latvijā radītās inovācijas un uzņēmējdarbības veiksmes stāstus.

13.novembrī Lielvārdes pamatskolā viesojās izrādes “80 dienās apkārt pasaulei” režisors Viesturs Roziņš. Tā bija lieliska iespēja tikties ar izrādes veidotāju. Bērniem bija iespēja uzdot dažādus jautājumus. Režisors  stāstīja, kā radās ideja par izrādes tapšanu, kā strādā aktieri, kā tiek gatavotas dekorācijas. Bērni uzzināja, kāda bija sadarbība ar tērpu mākslinieci, lai aktieri īsā laikā varētu pārģērbties, protams atstājot arī mazu intrigu izrādes dienai.

Izrādes apmeklējums skolēniem sniedza iespēju redzēt dažādu profesiju pārstāvjus, viņu veiksmīgo sadarbību uz skatuves. Varēja pārliecināties, cik daudzpusīgam jābūt aktierim un aizdomāties par savām iespējām, prasmēm un zināšanām. Varbūt kāds savu nākotnes profesiju redz teātrī?

Bērniem izrāde ļoti patika. Tā bija interesanta, saistoša, ar moderniem skatuves dekoratīviem elementiem. Bija dažādas domas par interesantākajiem notikumiem un epizodēm. Skolēniem patika, ka aktieri bija tikai pieci, ka viņi veikli mainījās no vienas lomas uz citu. Izrādē bērni uzzināja dažādus interesantus faktus par valstīm, kurās bija ieradies Fileass Fogs.

Skolēnu atsauksmes:

  • Šis bija labākais teātris, kurā esmu bijis.
  • Patika tērpi no seniem laikiem.
  • Vissmieklīgākā aina bija, kad viņi jāja uz ziloņa.
  • Patika kā tēloja Āķa kungs, tas bija jautri un smieklīgi.
  • Āķis taisīja trikus, bija smieklīgs teksts, kas izrādei deva košu kripatu.
  • Patika, kā viņi ceļoja.
  • Aktieri bija ļoti izveicīgi.
  • Aktieri savas lomas nospēlēja izcili.

Bērniem patika arī kopā pavadītais laiks – gan došanās uz izrādi, gan kopā būšana teātra telpās, gan vēlais atpakaļceļš mājup. Labas atmiņas palikušas par klases vakara pastaigu uz teātri cauri Vecrīgai. Gandrīz visi pirmo reizi bija Rīgas Krievu teātrī.

Pēc izrādes apmeklējuma latviešu valodas stundās skolēni pārrunāja redzēto un rakstīja radošo darbu.

Bērnu vēlēšanās -apmeklēt vēl kādu teātra izrādi.

Inga Blumfelde,
Lielvārdes pamatskolas direktora vietniece