9.a klases skolēnu muzejpedagoģiskā nodarbība Andreja Pumpura muzejā

2023. gada 27. janvārī 9.a klases skolēni agrā rīta stundā devās uz Andreja Pumpura muzeju. Muzejā sagaidīja divu stundu gara, interesanta un izglītojoša lekcija par Andreju Pumpuru un viņa eposu – “Lāčplēsis’’.

Klasesbiedriem tika iedotas lomas, kurās bija jāiejūtas. Pirmās no lomām bija Andreja Pumpura vecāki, bet pēc tam tika piešķirta A. Pumpura loma – Ernestam Burakam. Grupa virzījās tālāk uz nākamo telpu, kur turpināja stāstīt par Andreja Pumpura bērnību, par skolas gaitām Lielvārdes Draudzes skolā un agro jaunību. Kur arī ikkatram sēdošajam, arī skolotājai nācās iejusties lomās, pasakot konkrētu tekstu. Nākamais posms bija, kad Pumpurs pārvācās uz Piebalgu, kur trīs reizes klases meitenes izprecināja Andrejam  jeb Ernestam Burakam.

Pirmajā daļā tika pastāstīts par pašu Andreju Pumpuru, bet otrajā daļā par eposa ‘’Lāčplēsis’’ tapšanas laiku un tika izspēlēts eposa saturs.

Andrejam jeb Ernestam tika uzvilkta armijas forma un cepure, jo pats A. Pumpurs bija devies darba meklējumos uz Maskavu, bet bija nokļuvis Serbijā, kur uz lapiņām uzrakstīja eposu.

Ātri vien tika atrasts Lāčplēsis, Melnais Bruņinieks, Laimdota, Spīdala, Koknesis un Kangars. Nodarbības beigās notika leģendārā cīņa starp Lāčplēsi un Melno Bruņinieku – Kasparu Šalmu un Maiklu Vanagu.

Nodarbība bija ļoti izglītojoša, izstāstīta vienkāršā valodā ar humoru un visiem, kas ieradās uz nodarbību, dzirdētais ir labi palicis atmiņā.

Paldies muzeja darbiniekiem, īpaši A. Streilei, kas mums lika iejusties dažādās lomās! Bija interesanti! 

                                                                         

  9.a kl. skolniece Linda Kalniņa