Koncertlekcija “Imantam Ziedonim 90”

22.septembrī programmas Latvijas skolas soma ietvaros Lielvārdes pamatskolas skolēni iepazina mūziku, kas veltīta dzejnieka Imanta Ziedoņa 90 gadu jubilejai.

Koncertlekcijā skolēni iepazina I.Ziedoņa daiļradi, dzirdēja viņa dzeju, pārdomāja atziņas, ielūkojās dzejnieka biogrāfijā un viņa sabiedriskās dzīves aktivitātēs. Skolēni tika aicināti domāt par mūziku, dzeju un par laikmetu, kad dziesmas tapušas, tā veicinot izpratni par Latvijas kultūras bagātību dzejā un mūzikā. Dziedātāja Rūta Dūduma un komponists Jānis Ķirsis atklāja Imanta Ziedoņa dzejas mijiedarbību ar izcilajiem latviešu komponistiem un viņu mūziku. Renārs Kaupers, Raimonds Tiguls, Kārlis Lācis, Imants Kalniņš ir vieni no daudziem skaņražiem, kuri ir izmantojuši Imanta Ziedoņa dzeju savā daiļradē. Skolēni varēja dziedāt līdzi un piedalīties muzikālā spēlē – labirintā, meklējot dziesmas un dzejoļus, paši tos izvēloties.

Programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros skolēni iepazīst kultūras norises mūzikā, teātrī, dejā, cirkā, vizuālajā mākslā, kino, arhitektūrā, dizainā, materiālajā un nemateriālajā kultūras mantojumā, literatūrā un grāmatniecībā, kas sniedz māksliniecisku baudījumu, raisa pārdomas par personīgi nozīmīgiem un sabiedriski aktuāliem jautājumiem, izklaidē un vienlaikus palīdz paplašināt redzesloku un apgūt mācību saturu.

Kultūrizglītības programma «Latvijas skolas soma» nodrošina skolēniem valsts apmaksātu iespēju regulāri iepazīt Latvijas kultūras vērtības un laikmetīgās izpausmes tā attīstot kultūras izpratnes un izpausmes kompetenci, nostiprina sabiedrības izpratni par kultūras īpašo lomu personības attīstībā un 21. gadsimta zināšanu ekonomikā. Tā sniedz nozīmīgu ieguvumu kultūras nozarei, sekmējot jaunu kultūras produktu veidošanu bērnu un jauniešu auditorijai, paaugstinot radošo profesionāļu nodarbinātību, kā arī veidojot nākotnes auditoriju. (https://www.lnkc.gov.lv/lv/latvijas-skolas-soma)